Mutfağımız

Ana Sayfa

Galeri

İletişim

Mutfağımız

Türk Mutfağı’na Has ÖzelLezzetler...

{

}

Doğallık, damak zevki ve şifa Türk mutfağının belli başlı özelliklerini teşkil eder. Türkler asırlar boyunca edindikleri tecrübelerden dolayı, sofralarını donatan yemeklerin faydalı, lezzetli ve enerji verici özellikler taşımasına dikkat etmiştir.

 

Türk mutfağında herhangi bir gıda maddesinin özellikleri bozulmadan nasıl pişirileceği, nasıl daha lezzetli hale getirileceği ve bazı gıdaların nasıl daha uzun ömürlü olabileceği gibi konularda çok büyük maharetler kazanılmıştır.

Türk mutfağında hangi etten hangi yemeğin yapılacağı, hangi şerbetin hangi yemekle sunulacağının ince bir zevkle harmanlayarak sanat haline getirilmiştir.

 

Lezizan Türk Mutfağı, böylesine zengin bir mirasın varisi olmanın şevkiyle var olmaktadır.

 

Lezizan Türk Mutfağı olarak tarihi zengin Türk mutfağının özel lezzetlerini yaşamakta olan Anadolu mutfağı ile harmanlayarak, siz değerli konuklarımıza geleneksel motifleri modern mimari ile buluşturarak oluşturduğumuz yeni mekanımızda tattırmayı arzuluyoruz.

 

Tüm tatların sunileştiği günümüzde, sizleri mutfak kültürümüzün tüm inceliklerini yaşatmaya Lezizan Türk Mutfağı’nın özüne ve has yemeklerini tatmaya davet ediyoruz.

Kemalpaşa Mah. Mehtap Sk. No:1 Serdivan / SAKARYA

(0264) 272 22 22

info@lezizan.com.tr